Europos prokurorų konsultacinė taryba (CCPE), išnagrinėjusi Lietuvos Respublikos generalinės prokurorės Nidos Grunskienės kreipimąsi, pateikė išvadas dėl Lietuvos teisės aktų pokyčių, lemiančių neproporcingai didelį prokurorų ir teisėjų atlyginimų skirtumą Lietuvoje.
Svarstydamas šiuos svarbius klausimus, CCPE biuras atsižvelgė į šio biuro nuomones, taip pat į atitinkamus Europos Tarybos Ministrų komiteto, Europos komisijos ,,Demokratija per teisę” dokumentus, Valstybių prieš korupciją grupės (GRECO), Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto, Europos teismų tarybų tinklo, Tarptautinės prokurorų asociacijos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos standartus.
CCPE biuras, pritardamas generalinės prokurorės susirūpinimui, išvadose pažymi, kad tarptautinė bendruomenė plačiai sutaria dėl prokurorų atlyginimo.
,,Prokurorų atlyginimo dydis turi būti analogiškas arba bent jau panašus į teisėjų atlyginimą, nes abi profesinės grupės yra pagrindiniai bet kurios teisingumo sistemos dalyviai ir abi iš esmės ir daug prisideda prie teisinės valstybės principo užtikrinimo“.
Išvadose pažymima, kad CCPE biuras visiškai pripažįsta ir sutinka, kad Europos Tarybos valstybės narės šiuo atžvilgiu turi vertinimo laisvę ir kad jos turi visišką ir išimtinę teisę nustatyti atlyginimų dydžius įvairioms profesinėms grupėms, įskaitant prokurorus. Tačiau, CCPE nuomone, ,,toks didelis ir esminis teisėjų ir prokurorų atlyginimų skirtumas, kuris, kaip pranešama, pastebimas Lietuvoje, peržengia tokią vertinimo ribą ir iš esmės prieštarauja įvairių tarptautinių institucijų tiek Europos Taryboje, tiek už jos ribų rekomendacijoms“.
Šaltinis: Lietuvos Respublikos Prokuratūra