Šį ketvirtadienį, liepos 20 dieną, 18 val., Pasvalio sporto parkas virs milžiniška – net 800 kv. m. ploto – svarbiausių matematikos formulių, istorinių datų ir kitų mokslo žinių paruoštuke, kuri turėtų sužadinti čia aktyviai laisvalaikį leidžiančių moksleivių susidomėjimą mokslu bei palengvinti mokymosi procesą.
Idėja, kad mokslas ir pramogos gali būti suderinami, tiki iniciatyvos ambasadorė, žinoma visuomenininkė Luka Lesauskaitė, kuri kartu su profesionaliu riedlentininku Einiumi Žiūku renginyje kvies moksleivius ir jų tėvelius ir patiems papuošti aktyvaus laisvalaikio parką išsirinktais faktais.
Tinklai išblaško dėmesį
Pasak L. Lesauskaitės, didelė dalis jaunimo šiandien skiria daug savo laiko ir pastangų, kad taptų populiarūs socialiniuose tinkluose, ir neriasi iš kailio, kad atitiktų nerealistiškus visuomenėje vyraujančius standartus – esą tai yra įdomiau ir labiau įtraukia, nei mokytis, pavyzdžiui, matematikos formulių.
„Įvairios pramogos, socialiniai tinklai išblaško, nukreipia dėmesį nuo mokslų, atima laiką, kurį moksleiviai galėtų skirti mokymosi procesui, namų darbams atlikti. Pati prisimenu, kaip būdavo sunku prisiversti likti namuose ir mokytis įvairių matematikos formulių, istorinių įvykių datas ar anglų kalbos išimtis. Todėl norėdama prisidėti prie jaunosios kartos lavinimo ir paskatinti atrasti galimybių mokytis net ir leidžiant laisvalaikį,
prisijungiau prie šios iniciatyvos, kuriančios palankią aplinką mokiniams mokytis lengviau ir įdomiau“, – sakė L. Lesauskaitė.
Moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės maždaug 70 proc. geriau įsimena vizualiai regimą informaciją nei girdimą. Todėl pagrindines žinias moksleiviams, pasak visuomenininkės, verta perduoti jiems suprantamu ir lengviau įsimenamu būdu. L. Lesauskaitė priduria, kad šiandien jaunimas yra itin imlus naujovėms ir moderniems, nestandartiškiems sprendimams. Būtent jie patraukia moksleivių dėmesį ir ilgiau pasilieka atmintyje.
Tęsiant socialinį projektą #Bendranoriai, ant prieš kelerius metus moderniai atnaujintų rampų Pasvalio sporto parke, netrukus bus įamžintos svarbiausios Lietuvos istorijos datos, šalies ir užsienio rašytojų mintys ir citatos, įvairiose užduotyse praversiančios matematikos formulės bei anglų kalboje naudojamos veiksmažodžių darybos išimtys. Atrinkti, ką vaizduoti parke, padėjo Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos ekspertai – tikslingai buvo parinktos sunkiai įsimenamos datos bei formulės.
Renginyje prisidėti galės visi norintys
Renginio dieną – liepos 20 dieną, 18 val. – iniciatyvos ambasadorė L. Lesauskaitė papasakos, kokios mokslo šaknys jai buvo karčiausios, o riedlentininkas E. Žiūkas parodys ekstremalių triukų, pamokys važinėti norinčius ir pasidalins vertingais patarimais apie pramogų bei mokslų derinimą tarpusavyje.
„Lietuvoje galima atrasti daugiau nei 50 skirtingų aktyvaus laisvalaikio parkų, kuriuose nepaisant metų laikų, renkasi būriai jaunimo. Vieni ten leidžia laiką važinėdami riedlentėmis, kiti – riedučiais ar „BMX“ dviračiais, treti – paprasčiausiai šnekučiuodamiesi. Tokio pobūdžio parkai gali tapti ne tik linksmybių erdvėmis, bet ir atviromis paruoštukėmis – taip tarsi „nušausime du zuikius vienu ypu“: pramogaujant bus įsimenama reikalinga informacija. Kviečiu ir kitų Lietuvos miestų atstovus atrasti jungtį tarp mokymosi ir pramogų, kaip mes netrukus pristatysime Pasvalyje“, – sako bendranorė L. Lesauskaitė.
Tai – antroji projekto žinutė visuomenei
Pirmąją vasaros dieną, pažintiniame Žvėrinčiaus take Birštone, visuomenei buvo pristatyta pirmoji #Bendranoriai iniciatyva – išskirtinė atsipalaidavimo, meditacijos ir ramybės erdvė. Pastarąją globoja fotografė ir socialinių projektų kūrėja Neringa Rekašiūtė, daugybę metų savo kasdienybėje taikanti sąmoningumą ir vidinę harmoniją lavinančias praktikas.
Harmonijos sode, raminančio miško orkestro apsuptyje, bendranoriai gali nuraminti sukilusią įtampą klausydamiesi jūros ošimą primenančios kriauklelių muzikos, atsipalaiduoti ir atlikti meditaciją vos keliais pirštais perbraukus per vandens, oro, žemės ir ugnies elementus įgarsinantį Koshi instrumentą. Čia pat galima pasitiesti jogos kilimėlį arba patogiai įsitaisyti ant žaliuojančios žolės. Su įvairiomis meditacijos praktikomis jau susipažinusius gamtos mylėtojus nudžiugins ir garso terapijoje naudojamas vėjo gongas, o norintys išbandyti savo fizines jėgas bei susikoncentravimą, tai galės padaryti ant tarp medžių kamienų nutiesto balansavimo lyno.
Pristatant pirmąją projekto iniciatyvą, įsitraukė visas būrys Birštono gyventojų ir svečių, kurie kartu su iniciatyvos ambasadore N. Rekašiūte ir jogos mokytoja Daiva Stančaityte atliko meditacijos bei jogos pratimus, išbandė poilsiavietėje įrengtus harmoniją kuriančius instrumentus bei rungtyniavo, kuris greičiau basomis pereis ištiestą lyną.