Romanines salotos
Panašiai kaip ir salierų, romėnų salotų pagrindą laikykite dubenyje su ½ colio šilto vandens. Palikite tiesioginiuose saulės spinduliuose, o po savaitės ar dviejų jūsų salotų stiebas išaugs šviežių, naujų salotų lapų, skirtų visoms jūsų puikioms salotoms. Persodinkite salotas į dirvą, kad toliau augtumėte. Jie turėtų visiškai suaugti per tris ar keturias savaites. Šis procesas tinka ir Bok Choy.
Česnako daigai
Išaugantys iš jūsų česnako, žali ūgliai. Galite įdėti juos į šiek tiek vandens, po daug saulės spindulių ir auginti česnako daigų kekę. Jie yra švelnesnio skonio nei česnako skiltelės ir puikiai tinka salotoms, makaronams ir kaip garnyras.
Morkos
Nupjautas morkų viršūnes sudėkite į indą, pripildytą trupučiu vandens. Gana greitai iš viršaus pradės dygti skanūs žalumynai, kurie puikiai papildys maistą.
Ropė
Kaip ir morkų, nupjaukite ropių viršūnes ir palikite jas negiliame inde su vandeniu, kol pradės augti šaknys. Tai gali užtrukti porą savaičių. Kai jie išdygs, pasodinkite juos lauke.
Saldžioji bulvė
Skirtingai nuo daugelio daržovių, saldžiosios bulvės prasideda ne nuo sėklų, o nuo slydimo (arba ūglių). Išvalykite ir perpjaukite saldžiąją bulvę per pusę, o tada dantų krapštukais sudėkite ją per pusę / pusę iš indelio, pilno vandens. Po kelių dienų jūsų saldžiosios bulvės pradės dygti, tada jas pašalinsite ir įdėsite į vandenį, kad išaugtų šaknys. Turėtumėte turėti įsišaknijusius lapelius per savaite. Tada sodinkite juos į purią, gerai nusausintą dirvą ir vandenį kiekvieną dieną pirmąją savaitę, o vėliau kas antrą dieną (arba pagal poreikį) kitas savaites.
Imbieras
Su imbieru, kurį jau turite, ieškokite gabalėlių, iš kurių jau auga. Su šiuo gabalėliu nupjaukite dalis, kurios atrodo taip, tarsi tuoj pradės formuotis vadinamuoju „šakniastiebiu“, nes tai yra raktas į naujų imbiero augalų auginimą. Šio maisto auginimas reikalauja minimalių pastangų, tačiau tam reikia tinkamų sąlygų. Puikiai tiks šiltos, šiek tiek drėgnos vietos, pavyzdžiui, virtuvės. Pasodinkite imbiero gabalėlį į dirvą taip, kad jo šakniastiebis būtų nukreiptas į viršų. Reguliariai laistykite. Tai meilės darbas ir gali užtrukti iki dešimties mėnesių, kol gausite pakankamai imbiero, tačiau jo nauda sveikatai yra daugiau nei to verta.
Ananasas
Tai tikrai užtruks kelerius metus, bet jei turite laiko ir tinkamo klimato, kodėl gi nepabandžius? Paimkite ananasą ir nupjaukite gėlėtą „karūną” maždaug centimetru žemiau lapų. Apkarpykite aplink dugną, kol pamatysite mažus rusvus iškilimus (tai šaknų pumpurai). Prieš sodindami ananaso vainiką nusausinkite, kad per anksti nesupūtų. Dabar su paruoštu ananasų pjaustymu įdėkite jį į negilų indą su šiltu vandeniu. Kai auginys pradės šaknis, persodinkite jį į indą su žeme ir būtinai palaistykite kartą per savaitę. Jei įmanoma, laikykite šviesioje, šiltoje vietoje su kuo daugiau tiesioginių saulės spindulių.
Rozmarinas
Kaip ir kitas žoleles, rozmariną galite atauginti iš 5–6 colių auginių. Įdėkite juos į vandenį ir per kelias savaites turėtų būti pakankamai įsišaknijusių ir nesupuvusių. 4 colių puode, pripildytame drėgno vazono dirvožemio, rašikliu arba pieštuku padarykite 3 colių skylę ir švelniai įdėkite į ją rozmarino gabalėlį. Kadangi ši žolė tokia gležna, laistykite ją tik tada, kai dirva pradeda jaustis sausa. Laikykite jį tiesioginiuose saulės spinduliuose 6-8 valandas per dieną, nes jai reikia šviesos, kad jis klestėtų. Jei žemė dar nėra išdžiūvusi, taip pat gerai juos greitai išpurkšti.
Bulvės
Auginant bulves reikia tokių, ant kurių auga „akytės” (arba šlepetės). Kai turite bulvę su daugybe akių, supjaustykite ją į kvadratus, kurių kiekviename gabale yra pora akių. Palikite juos kambario temperatūroje porą dienų, kad išdžiūtų ir išvengtumėte puvimo. Į gilų puodą sudėkite kubelius akimis į viršų ir uždenkite dirvožemiu. Kai pradeda augti daugiau šaknų, nuolat įpilkite daugiau žemės ir laistykite saikingai. Vos per 70 dienų turėtumėte turėti nemažai bulvių!
Pomidorai
Galite atauginti naujus pomidorų augalus, kurie gali siekti iki 8 colių pėdų. Ištraukite pomidorų augalą iš vazono, nupjaukite žemus lapus ir įdėkite į duobutę, užpilkite žemėmis ir labai nesuspauskite.
Salierai
Norėdami užsiauginti šį sveiką užkandį namuose, nupjaukite saliero pagrindą ir palikite dubenyje su trupučiu šilto vandens. Laikykite dubenį tiesioginiuose saulės spinduliuose, o po savaitės jūsų salierų pagrindas pradės augti lapus. Persodinkite salierą į dirvą ir stebėkite, kaip jis auga!
Kopūstas
Dar neišmeskite kopūsto galvutės dugno. Kaip ir salierą, palikite jį inde su vienu ar dviem coliais vandens gerai apšviestoje vietoje ir palaukite. Laikui bėgant jis pradės ataugti ir nereikės sodinti.