Prie Kalupio upelio Viekšniuose neseniai atsirado įdomios milžiniškos puodynės, užminančios mįsles. Tai nauja skirta lankytojams vieta Ventos regioniniame parke, įrengta pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.
Viekšniuose nuo seno buvo puoselėjamas puodininkystės amatas. Prie Kalupio upelio yra išlikusi prūdo vieta, kur kažkada buvo kasamas molis ir netoliese puodžių dirbtuvėse žiedžiami puodai. Todėl lauko ekspozicijoje matosi Narvos kultūros puodynių išdidinti prototipai, simbolizuojantys žemę, ugnį ir vandenį – pagrindinius keramikos meno komponentus. Taip siekiama lankytojams vaizdžiai parodyti molio dirbinių kelią nuo pradžios iki įvairiausių gaminių.
Priešistorinės keramikos ekspozicija tarsi mokomoji klasė, kur edukatoriai gali vesti pamokas apie keramikos meną, aiškindami ir apie trijų elementų – žemės, vandens ir ugnies – sąveiką.
Sutvarkyta Kalupio upelio aplinka – įrengti laiptai, kaip jungtis su esamais Viekšnių miestelio laiptais. Pakopos natūraliai įsilieja į kalno šlaitą, nes trisdešimt penki laipteliai suformuoti iš rūdinto plieno skardos.
Pastatyti informaciniai stendai, skirti suteikti informaciją apie Kalupio ir Ventos upių gamtines vertybes.
Kalupio upelio mokomojo tako lauko ekspozicija buvo įrengta pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“, finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Regioninės plėtros fondų lėšų.
Šią vasarą kviečiame apsilankyti prie Kalupio upelio Viekšniuose, o kelionę pradėkite nuo Ventos regioninio parko lankytojų centro, kur gausite išsamią informaciją apie šio parko gamtos ir kultūros vertybes, įdomiausius maršrutus ir lankomas vietas. Primename, kad lankytojų centras dirba ir savaitgaliais.
Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija / Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija