Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorais, gavę informacijos apie tai, kad dvi Klaipėdoje ir Vilniuje veikiančios, tarpusavyje susijusios įmonės, užsiimančios automobilių detalių prekyba, galimai neįtraukia visų įvykusių ūkinių operacijų į įmonių buhalterinę apskaitą, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimas atliekamas dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei tarptautinių sankcijų arba Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatytų ribojamųjų priemonių pažeidimo.
Šių metų liepos 26 d., dalyvaujant apie 70 įvairių institucijų pareigūnų, buvo atliktos 25 kratos Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse, kurių metu rasta grynųjų pinigų, daug tyrimui reikšmingų apskaitos dokumentų, transporto priemonių valstybinių numerių, kompiuterinės technikos, galimai narkotinių medžiagų, aukso plokštelių, 5 prabangūs laikrodžiai, kurių vieno vertė siekia iki 30 000 eurų. Sulaikyti 8 asmenys, kuriems įteikti pranešimai apie įtarimus bei atliktos jų apklausos. Vienam iš įtariamųjų paskirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas.
Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad dviejų įmonių vadovai, veikdami bendrai su įmonių buhaltere, neapskaitydavo dalies iš fizinių ir juridinių asmenų gautų grynųjų pinigų ir dalies pajamų, gaunamų už parduodamas automobilių detales – ne mažiau kaip 320 000 eurų. Galimai tokios sumos neparodė abiejų įmonių apskaitose, nedeklaravo gautų pajamų bei, įtariama, neapskaičiavo ir nesumokėjo nuo jų priklausančių mokesčių – ne mažiau kaip 95 000 eurų.
Taip pat tyrimo metu gauti duomenys leidžia įtarti, kad vienos iš įmonių vadovas, žinodamas apie Rusijos Federacijos Respublikos fiziniams ir juridiniams asmenims taikomas sankcijas, siekdamas nuslėpti sandorius su šios valstybės asmenimis ir gauti turtinės naudos, pasitelkdamas Vilniuje veiklą vykdančios įmonės vadovą, galėjo organizuoti transporto priemonių „Land Rover“ ir „Mercedes Benz“ įsigijimą Lietuvos Respublikoje veikiančių įmonių vardu ir vėliau galimai parduodavo Rusijos Federacijos Respublikos fiziniams ir juridiniams asmenims be oficialių apskaitos dokumentų. Įtariama, jog taip galėjo būti parduota transporto priemonių, kurių bendra vertė sudaro ne mažiau kaip 6 000 000 eurų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Šaltinis: Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas