Rugpjūčio 15-oji – briedžių ir tauriųjų elnių patinų ir laukinių paukščių medžioklės sezono pradžia, todėl Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad medžiotojams privalu laikytis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių, kurios nustato gyvūnų medžioklės terminus, leistinus medžioklės būdus, medžiojamųjų gyvūnų medžioklės ribojimo sąrašą ir kitus svarbius medžioklės reikalavimus. Taip pat kviečiame naudotis Aplinkos apsaugos departamento parengta medžioklės atmintine, kurioje rasite svarbiausius medžioklės terminus.
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad elniniai gyvūnai medžiojami vadovaujantis atrankinės medžioklės principais.
Atrankinė medžioklė tai – medžiojamųjų gyvūnų medžiojimas pagal tam tikrą eiliškumą, siekiant užtikrinti, kad, nesant natūralios atrankos ar jai susilpnėjus, būtų atrenkami ir laiku sumedžiojami silpni laukiniai gyvūnai, o gerai besivystantys, perspektyvūs žvėrys – saugomi. Tinkamai atrinkti ir sumedžioti atrankiniam priskirtiną gyvūną bei išsaugoti perspektyvius žvėris yra kiekvieno medžiotojo pareiga.
2023-2024 m. medžioklės sezono briedžių ir tauriųjų elnių medžioklės limitai
Šių metų rugpjūčio 11 d. aplinkos ministro įsakymu patvirtinti 2023–2024 m. medžioklės sezono briedžių ir tauriųjų elnių medžioklės limitai pagal skirtingas savivaldybes (žr. įstatymo priede). Taip pat kviečiame susipažinti su kanopinių žvėrių medžioklės limitais, kiekvienam medžioklės ploto naudotojui.
Medžioklės terminai:
- tauriųjų elnių patinų medžioklė leidžiama nuo rugpjūčio 15 d. iki sausio 31 d., patelių ir jauniklių – nuo rugsėjo 15 d. iki sausio 15 d.;
- briedžių patinai medžiojami nuo rugpjūčio 15 d. iki gruodžio 15 d., patelės – nuo spalio 1 d. iki lapkričio 30 d., jaunikliai – nuo spalio 1 d. iki sausio 31 d.;
- rugpjūčio 15 d. prasidėjus paukščių medžioklės sezonui iki gruodžio 15 d. galima medžioti didžiąsias antis, rudagalves krykles, klykuoles, kanadines bernikles, iki lapkričio 30 d. – perkūno oželius ir slankas.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad nuo 2022 m. pasikeitus teisės aktams, dėl kenksmingo švino poveikio laukinius gyvūnus draudžiama medžioti švininiais arba švino junginių turinčiais šratais, grankulkėmis bei šiuos šaudmenis turėti su savimi 100 metrų atstumu aplink šlapžemes (natūralius ar dirbtinius, pastovius ar laikinus pelkių, durpynų ar vandens plotus, kurių vanduo yra tekantis ar stovintis, gėlas, sūrokas ar sūrus, įskaitant jūros akvatorijos plotus, kurių gylis atoslūgio metu neviršija šešių metrų).
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ir toliau vykdys aktyvią medžioklės kontrolę, kad būtų užtikrinta laukinių gyvūnų ir paukščių apsauga, ypač bus telkiamas dėmesys siekiant išaiškinti informaciją apie šiurkščius pažeidimus.
Per reidus bus tikrinamos pirminio žvėrių apdorojimo aikštelės ir stabdomos, pažeidimais įtariamų asmenų, transporto priemonės, ypač tamsiuoju paros metu.
Šaltinis: Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija